Desatero prodeje nemovitosti

 1. Připravte si o Vaší nemovitosti co nejvíce přesných a pravdivých informací. Každé info navíc může zaujmout potencionálního kupce.
 2. Nepopisujte pouze nemovitost a nezapomeňte i na okolí. Občanská vybavenost je velmi důležitá. Myslete na všechny skupiny lidí - je v okolí hezká školka, posilovna, farmářský trh atd?
 3. Pokud dáváte na internetu Vaší inzerci na více portálů dejte si práci a napište pokaždé maličko jiný popis a pouze ho nekopírujte - vyhledávače to nemají rady a mohli by váš inzerát více schovávat.
 4. Vytvořte si množství kvalitních fotografií. První zaujmutí Vaší nemovitostí bude vizuálně. Fotografie pořiďte v co nejvyšším rozlišení - nebojte se vypůjčit si lepší fotoaparát od známých.
 5. Vaší nemovitost dejte do co nejlepšího světla - pečlivý úklid, čerstvé květiny, uhlazené přehozy, naleštěné kliky dělají velký optický rozdíl.
 6. Nafoťte všechny místnosti ze všech možných úhlů. Potenciální zájemce bude mít lepší představu o prostoru a nebudete muset absolvovat zbytečné prohlídky vaší nemovitosti.
 7. Rozmyslete si pečlivě cenu. Zjistěte si kolik stojí podobné nemovitosti v okolí. Když dáte cenu vyšší než ostatní nemovitosti může se Váš byt či dům prodávat řádově déle. Na druhou stranu můžete více vydělat. Navíc cena může být k dalšímu jednání, což v inzerátu můžete zmínit.
 8. Poskytněte co nejvíce kontaktních informací. Někteří klienti preferují mailový kontakt, jiní raději telefonují. Klidně si založte nový email jenom na nabídky, ať si nezahltíte osobní schránku.
 9. Vymyslete si dopředu termíny prohlídek, kdy máte čas a nebude to náročné pro Vás ani Vaší rodinu - např.: čtvrtek 19:00. Lépe se Vám budou spojovat více klientů na jednou a nebudete si zbytečně kouskovat čas.
 10. Ne každý kdo se jde na Váš byt podívat je kupec. Snažte se vyhovět všem, ale nebojte se některé lidi odmítat.
 11. Nepodceňujte právní servis! Objednejte si kvalitní právní služby a nepište si smlouvy nikdy sami ani neakceptujte smlouvy napsané protistranou. Smlouvy od RK berte vždy jako podezřelé. Právní systém Vás jako prodejce či pronajímatele 100% chrání, ale vyžaduje aby smlouvy a dohody, včetně advokátní úschovy a hypotéky byly vytvořeny profesionály. I když se může jednat o investici v řádech tisíců korun, může Vám v budoucnu ušetřit nejen nervy, ale i nemalé peníze.