Nemovitosti bez realitky

Realitní kanceláře při nabízení nemovitostí nedělají nic, co nezvládnete sami. Podstata prodeje či pronájmu nemovitosti je v inzerci - dostat Vaší nabídku mezi co největší množství lidí. Realitní kanceláře inzerují na svých webových stránkách a realitních serverech. Vy máte ty samé možnosti. Avšak nemusí vás vyjít na desítky tisíc. (Obvyklá provize u RK je okolo 4% z prodeje, což je například u bytu za 2 500 000 přesně 100.000 korun

Realitní inzerce

Nejlépe zvýrazněná, propagovaná a komerčně nejúspešnější inzerce na portálu RealitySobe.cz vyjde pod 200,- Inzeráty navíc vidí pouze klienti, kteří nechtějí spolupracovat s realitními kancelářemi a jsou připraveni na obchodování mezi přímými majiteli. Šance je tak vyšší než u inzerce na webech realitek.

Je k něčemu spolupracovat s RK?

Realitní kanceláře nabízejí více služeb než jenom inzerci. Pro některé méně akční klienty, kterým nezáleží na každých deseti tisících jde o pohodlnou cestu. Musíte si uvědomit že pokud inzerujete sami, budete muset i sami komunikovat s klienty a osobně jim ukazovat Vaší nemovitost.

Realitní kanceláře nabízejí i právní služby, ale obvykle je lepší si za ušetřené peníze z provize objednat kvalitní právní služby od advokáta s praxí než od realitního makléře, který tomu zdaleka tolik nerozumí a často požaduje i dvojnásobnou částku. Šetřit se může pouze na zbytečnostech, bohužel spousta klientů bere právní servis jako bezcennou samozřejmost a u ledabyle napsaných smluv od realitních kanceláří se může stát, že v budoucnu vyvstane nečekaný problém, který se bude řešit déle a vyjde Vás na mnohem více.